Főoldal » 2019, U20 » Közel az első sikerhez

Közel az első sikerhez

Végig szoros, kiélezett meccsen több extra egyéni teljesítmény is volt fiataljainknál a paksi legénység ellen. Bár három negyedet is megnyertek fiataljaink, a másodikban 34 pontot engedtek ellenfelüknek, így drámai végjátékban végül alulmaradtak
SKC-ASE 87-88 (21-18, 28-34, 15-14, 23-22)
Sopron, U20-aas mérkőzés.

SKC: CSÁTALJAY 18/12, HORVÁTH M. 5/3, BUZSÁKY 36/21, WERNER 13, SCHÖLL 10.
Cs.: Simon, HEINZ 5, Heiszenberger, Szilágyi.

Kiegyenlített játékkal kezdődött az U20-as bajnokság alsóházi rangadója, majd 7-6-os vezetésünk után Csátaljay Barna egy, s Buzsáki Bence két triplájával 10 ponttal megugrottak fiataljaink. A negyed végén egy 6-0-lal feljöttek a vendégek, akik a nagy dobópárbajt hozó második etap elején lendületben is maradtak, s 13-5-tel kezdve a szakaszt fordítottak, s 5 ponttal el is léptek. A folytatásban nagy dobópárbaj mellett váltott vezetéssel haladtak a felek, U20-as csapatunkat elsősorban a Csátaljay-Buzsáki-Werner trió tartotta versenyben. Szünet után sem “eresztette” egymást a két csapat, a második etap kosáresője után a 3. negyed küzdelmes játékot hozott. A záró etap közepén 7 ponttal elléptek a paksi srácok, de fiataljaink nagyon akarták az első győzelmet, s felzárkóztak, sőt abszolút izgalmassá, kiélezetté tették a végjátékot.
Az utolsó percben kétszer is sikerült átvenniük a vezetést a fiúknak, de Buzsáki duplájára, majd Csátaljay hármasára is volt válaszuk a paksi fiataloknak, így végül ők örülhettek.
Buzsáki igen jónak mondható 7/15-ös triplamutatóval jutott 36/21 pontig, Vitya 13 pontos, 23 lepattanós dupla-duplával zárt, s Schöll Richárd (10-10 pont és lepattanó) is elérte a dupla-duplát, Csátaljay pedig amellett, hogy eredményes volt (18/12 pont) a 7 gólpasszával ügyesen szervezte a csapat játékát.