Főoldal » 2013 » Száz fölött a fiatalok

Száz fölött a fiatalok

A védekezés nélküli első szakasz után elsősorban a második 10 perc pazar játékával újabb győzelmet arattak fiataljaink a korosztályos bajnokságban

PVSK PANNONPOWER – SKC 89-107 (35-31, 12-29, 23-23, 19-24)

Pécs, U23-as. Morgen Ferdinánd emlékbajnoki mérkőzés.

SKC: Bus 12/6, RUJÁK B. 16/3, RÁTVAY 27/12, TÖRÖK 10, MOLNÁR 15. Cs: NÁRAI 17, SZEKERES Z. 7/3, Czérna 3/3, Tukovics.

Az első negyedben a védekezést mint olyat elfelejtették a srácok, az első negyed eredménye női mérkőzéseken gyakran félideji állásnak is megfelel. A második szakasz ugyan pécsi triplával indult s 7 pontos hátrányba kerültek a srácok. 38-31-es pécsi vezetés után azonban elsősorban a Molnár-Nárai kettős eredményességének köszönhetően fiataljaink egy döbbenetes,  14-1-es rohamot vágtak ki a srácok. A szakasz közepén még feljöttek 49-47-re a hazaiak, ám ezt követően egy jött egy újabb pazar periódus a negyed végéig egy 11-0. Szünetben így 13-mal “ment” a brigád.

Szünet után állandósult a 10 pont körüli vezetés, amelyben óriási szerepe volt Rátvay Toti remek dobóformájának. A negyed végén ő és Szekeres Zalán is “bevert” 1-1 triplát, s ez végképp megtörte a pécsi csapat ellenállását.