Főoldal » 2022, NBI A » A frissesség és a ZTE diadala

A frissesség és a ZTE diadala

Az előző napi kemény, Oberwart elleni mérkőzés után a 2. negyed közepéig tudtuk tartani a lépést a jóval frissebb ZTE-vel

SKC – Zalakerámia ZTE KK (16-21,26-29,15-24, 9-23)
Sopron, Krasznai emlékmérkőzés

SKC: Halász 8/3, Myers 4, BORISZOV 18/6, Sitku 8/3, Werner 4
Cs.: Collins 11/6, FAZEKAS 7/3, Takács, Csendes, Schöll 3

A ZTE legjobb dobói: Bennett 34/18, Bonifert 13/9, Horti 13

Az első két negyed forgatókönyve nagyon hasonló volt: a belső posztokon erősen “hiányos” csapatunk mindkét negyed közepéig tudta tartani a lépést a zalaiakkal, ám a szakaszok második felében egyértelműen a ZTE akarata érvényesült. A 2. negyed közepén még az elsősorban Milos, valamint Chauncey Collins kosaraira, továbbá Sitku Marci villanásaira építő csapatunknál volt az előny, de a remek dobóformát kifogó, 22 pontig jutó Bennett, Horti és a szünetig 10 gólpasszt jegyző Wilson vezette ZTE a félidő végén egy 17-8-as rohammal 8 pontos előnyt szerzett szünetre. Lepattanók tekintetében ennél is nagyobb volt a különbség (10-22).

A második félidő egyértelműen a jóval frissebb ZTE csapatáé volt, amely fokozatosan növelve előnyét simán nyerte a mérkőzést, szünet után Fazekas Csabinak volt 1-2 ügyes megmozdulása.