Főoldal » 2022, U20 » U20: Tartalékos felállás, rövidzárlat, gyenge triplázás

U20: Tartalékos felállás, rövidzárlat, gyenge triplázás

Ahhoz képest, hogy meghatározó játékosai egész sorát nélkülözte, helytállt Szolnokon a gyengén triplázó U20-as csapatunk, amelynek a 3. negyedben volt egy 2-3 perces kihagyása és ezért alulmaradt

Szolnoki Olajbányász – SKC 85-76 (27-24, 16-21, 24-12, 18-19)
Szolnok, U20-as bajnoki mérkőzés

SKC: RAUSCH 9, Vámosi 7, Woditsch 9, Flasár 8, SCHÖLL 31/6
Cs.: LAKATOS 11, Bőhm Á.

Erősen tartalékosan felálló U20-as csapatunk, a kosarakban gazdag első etap után védekezését rendezve a 2. szakaszban fordított és 2 pontos előnnyel fordulhatott. A 3. negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a felek, majd következett egy rövidzárlat, s egy 9-0-s rohammal elléptek a hazaiak. Ezt követően állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés, a vereségben közrejátszott a gyenge (2/18, 11,11%) triplázás, ráadásul mindkét hármasunkat a tripla-duplával “kacérkodó” centerünk, Schöll Ricsi (31 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz) dobta.