Főoldal » 2017 » A végjátékban úszott el a győzelem

A végjátékban úszott el a győzelem

Gyakorlatilag egy tét nélküli mérkőzésre készülődtek a csapatok. Mi már lemaradtunk a rájátszásról, a pécsiek pedig már biztos tagjai voltak a legjobb nyolc mezőnyének. Igaz, utóbbiakat motiválhatta, hogy biztosan megszerezzék a hatodik helyet.

SOPRON KC-PVSK-PANNONPOWER 86-90 (30-22, 15-20, 22-23, 19-25)

SOPRON KC: Johnson 28/6, Kántor 5/3, Myles 8, Dénes -, Spica18
Csere: Tóth 11/3, Takács 7/3, Ruják 6/6, Lakosa 3/3

PVSK-PANNONPOWER: Nelson 10, Smith 12/3, Supola 2, Budimir 13/3, Sejfic 20
Csere: Antoni 17/9, Halász 8, Harazin 6, Bíró 2

Két center, Budimir és Spica találataival indult a találkozó, majd Johnson is beszállt a játékba egy triplával (2. perc 5-2). A 4. percben jöttek az első cserék az oldalunkon. Ruják András és Takács Norbert jelentkezett játékra, majd Spica duplájával hét pontos előnyre tettünk szert (5. perc 13-6). Nem jeleskedett védekezés terén a Pécs, melyet gyorsan járatott labdákkal kihasználtunk. A 7. perc végéig bírta cérnával Csirke Ferenc, majd magához rendelte csapatát és alapos fejmosást tartott (23-13). Annyit sikerült elérnie, hogy nem növekedett tovább a hátrányuk, és pár ponttal közelebb is kerültek (30-22).

Tóth Geri triplájával gyorsan újra 10 pont fölé kerültünk (11. perc 33-22). A nagy rohanás közepette sok volt a hiba, de valamivel kevesebbet hibáztak a vendégek, így Budimir kosarát követően Dragan Aleksic kért időt a 14. percben (35-28). Myles kétszer is feleslegesen faultolt, és már a 16. percben a kispadra kényszerült 4 személyi hibája miatt (38-30). Egyéni megoldásokat erőltettünk, de ezek nem igazán jöttek be. A közben ritmusba került pécsiek Antóni triplájával egy labdányi távolságra jöttek vissza (18. perc 40-38). A vezetést azért nem engedtük át nekik (45-42).

A 23. percben kezdődhetett minden elölről. Nelson kosarával utolértek minket a fekete mezesek (47-47). Ruják triplájával a következő akcióból megszereztük az 50. pontunkat (24. perc 50-47). A 26. percben újra Ruják András keze villant meg távolról (59-53). A 27. percben Dénes Gábor kapott véleményes faultot, mely a negyedik hibája volt (60-55). A fiatal Antóni nem először vetette észre magát jó megoldással. Előbb triplával, majd a festékben jeleskedett, és egyenlített (29. perc 62-62). Ahogy az előző döntetlen állásnál, úgy most is triplát húztunk elő! Takács hármasára azonban a pécsiek is trojkával válaszoltak. A záró negyedet így is mi kezdhettük előnyből, hála Johnsonnak (67-65).

Myles szlalomozott be a védők között. Szép megmozdulás volt (31. perc 69-65). A 33. percben újabb esélye nyílt a PVSK-nak, hogy átvegye a vezetést. Egy sapkának tűnő szerelést végül szabálytalannak ítéltek meg a játékvezetők, melyből Budimir két büntetővel elérte azt, amivel már egy ideje próbálkoztak. Sőt, miután Budimir újra eredményes volt, időt kértünk (34. perc 69-73). Budimir vette kézbe a dolgokat. Amibe beleállt abból kosár lett, ellenben nálunk minden kiperdült. Majdnem négy perc telt el, mire újra soproni pontoknak tapsolhattak szurkolóink. Spica büntetői után, Johnson 2+1-gyel lendítette tovább szekerünket (35. perc 74-76). Egy perc elteltével ismét kapaszkodnunk kellett (36. perc 74-80). Johnson megtette, amit vártak tőle! Csirke Ferenc kért időt (37. perc 79-80). Izgalmasan alakult a hajrá! 83-84-es állásnál mindkét oldal kapkodni kezdett, mely hibákat szült, de nem csak a csapatoknál. Halász pontos büntetői után Myles hibázott ziccerben, majd fél perccel a vége előtt személyi hibát vétett és kipontozódott. Nelson 6 pontra növelte a pécsi előnyt (83-88). Triplákkal próbálkoztunk, de nem céloztunk pontosan, a taktikai faultok után pedig a Pécs eldöntötte a maga javára mérkőzést. A végeredményt Kántor Olivér hármasa állította be (86-90).

Dragan Aleksic, a Sopron KC vezetőedzője: Két játékosunk is betegséggel küszködött a héten, mely érződött a játékunkon. Így is volt esélyünk, de ahogy a szezon során, úgy most is sokat hibáztunk a végjátékban.

Csirke Ferenc, a PVSK vezetőedzője: Gratulálok a csapatomnak, és egyúttal a Sopronnak is! Bebizonyították, hogy igazi sportemberek, komolyan vették a mérkőzést. Mi egy kicsit happy hangulatban kezdtünk, de később összekaptuk magunkat és egy nehéz mérkőzésen kivívtuk a győzelmet. Ebben kulcsszerepe volt Antóni Csanádnak, aki nyerőemberré lépett elő.