Főoldal » 2017 » Szoros csatában vereség Pakson

Szoros csatában vereség Pakson

Volt tartása tartalékos U20-as csapatunknak, amely a találkozó jelentős részében futott a paksi korosztályos együttes és az eredmény után. Néhány alkalommal rövid időre sikerült fordítani, de mivel távolról gyenge dobóformát fogott ki a társaság, bár tudott “tapadni” ellenfelére, a bravúr elmaradt

Atomerőmű SE- SKC 73-69 (19-16, 19-14, 18-24, 17-15)
Paks, U20-as bajnok mérkőzés

SKC: Spéder 4, Polgárdy 8, Garab G. 2, NÉMETH M. 19/9, WERNER 10.
Cs: Buzsáki 7/3, BAGÓ 19/3.

4-4 után egy 13-2-vel 10 pont fölötti előnyt szereztek a hazaiak, de a negyed hajrája a mi fiataljainké volt, akik Werner Vitya és Bagó Martin vezérletével egy 10-2-vel, 3 pontra felzárkóztak.
A második etapot 7-2-vel kezdték a paksiak. Sabáli Balázs időkérését követően Némó triplájával próbáltunk zárkózni, és elsősorban az ő jóvoltából tudtak tapadni – a Papp Barna nélkül felálló – fiataljaink az ASE-s srácokra. A félidő vége a hazaiaké volt, 8 pontos paksi vezetéssel tértek pihenőre a felek.

Némó vezérletével 11-4-gyel indították fiataljaink a 3. negyedet, és hamar feljöttek 1 pontra. Ettől kezdve szűk hazai vezetéssel haladt a két fél. A negyed hajrájában 6 ponttal megugrott az ASE U20-as együttese, ám a szakasz hajrájában, Martin triplája fiataljaink fordítást jelentő 9-2-es rohamát indította útjára. A szakasz hazai triplával, és 2 pontos ASE vezetéssel zárult.
A befejező etap elején a két Martin, Bagó és Spéder egy-egy kosarával visszavették a vezetést fiataljaink. A szakasz közepén egy 8-2-vel újra a hazaiaknál volt az előny. A hajrában tapadtak a srácok a paksi gárdára, de fordítani nem tudtak. Az utolsó percben újra sikerült 1 pontra feljönniük a srácoknak, de az utolsó szó egy tripla formájában a hazaiaké volt.

Bagó Martin (19 pont, 11 lepattanó) és Werner Vitya 10 pont, 11 lepattanó) dupla-duplával zárt. Távolról nem ment fiataljainknak, akik 5/28-as triplamutatóval (17,85%) zárták a találkozót, e vonatkozásban Némó dicsérhető (3/6, 50%), Bagó Martinnak pedig egyetlen triplakísérlete sikeres volt.
Vasárnap a gárda újra pályára lép, a fiatalok 16 órától a Pápa csapatát fogadják, a Krasznai Sportcsarnokban.

A fotók a 11.04-i SKC – Falco meccsen készültek.