Főoldal » 2017, NBI A » Év végi váltás: Európa-bajnokunk távozott

Év végi váltás: Európa-bajnokunk távozott

Alább hírünknek akár a Padödö együttes régi slágerének címét is adhattuk volna: bye-bye Szása… Nem szeretnénk azonban elbagatellizálni a csapatunk keretében történt jelentős változást, amelyről ügyvezetőnk Pojbics Szabolcs értesítette honlapunkat: klubunk közös megegyezéssel szerződést bontott az Európa-bajnok szlovén Sasa Zagoraccal

A döntést ügyvezetőnk azzal indokolta, hogy a legutóbbi orvosi vizsgálat eredménye szerint Sasa Achilles-sérülése az eredetileg reméltnél jóval lassabban gyógyul, az Európa-bajnok szlovén kosaras úgy 4-6 hét múlva állhatott volna edzésbe. Figyelembe véve azonban együttesünk nehéz helyzetét, valamint, hogy további két játékosunk, Dénes Gabi és Tóth Geri is erről a posztról, az erőcsatár pozíciójából vált ki, lépéskényszerbe került klubunk, hiszen fordulók óta szerkezeti hátrányban, igazi négyes poszton játszó játékos nélkül voltunk kénytelenek pályára lépni. Mindezeket figyelembe véve, – amint arról ügyvezetőnk honlapunknak beszámolt – klubunk kezdeményezte a várhatóan még jó ideig harcképtelen Sasával szerződése felbontását, amelyről végül a felek megegyeztek, így kölcsönös megegyezéssel elváltak az SKC és Sasa Zagorac útjai, a játékos már haza is utazott Szlovéniába,

Szakvezetésünk már keresi a szlovén Európa-bajnok utódját a négyes posztra. Pojbics kiemelte: nem könnyű a szezon közben olyan kvalitású játékost találni, aki segítségére lehet a csapatnak, ráadásul a klub számára anyagilag is elérhető, de már vannak kiszemeltek. Fontos lenne, minél hamarabb megtalálni az ideális megoldást, – illetve játékost – hogy ha a szerdai Körmend elleni meccsen még nem is, de a hétvégi MAFC elleni idegenbeli összecsapáson már rendelkezésre álljon.


Copyright © · Soproni Kosárlabda Club · Minden jog fenntartva ·