Soproni Kosárlabda Club » Amíg bírták, tartották magukat

Főoldal » 2018, U20 » Amíg bírták, tartották magukat

Amíg bírták, tartották magukat

Tompa, fásult kezdés után magára talált és a második negyedben fordított, erősen tartalékos U20-as csapatunk. Szünet után ameddig  bírta, partiban volt a bővebb rotációval rendelkező körmendi együttessel, amely végül fiataljaink fölé kerekedett

Egis Körmend – SKC 94-83 (36-17, 9-29, 25-19, 24-18)
Körmend, U20-as bajnoki mérkőzés

SKC: PAPP B. 13/9, POLGÁRDY 23, Németh M. 4, GARAB G. 13/12, WERNER 30.
Cs.: Farkas G.

6-0-lal kezdtek a hazaiak az ismét erősen tartalékos utánpótlás csapatunk ellen és ez az első negyedet alapvetően meg is határozta. Gyengén védekeztek és rengeteg pontot kaptak fiataljaink, akik 10 perc után közel 20 pontos hátrányba kerültek.

A második szakasz elején váltva estek a kosarak, majd 41-19 után Ádi vezérletével egy 8-0-t “repesztettek” a srácok, majd a többiek, Papp Barna, Garab Gergely és Werner Vitya is belelendültek. A védekezés összeállt, támadásban elkapták a srácok a fonalat, méghozzá olyannyira, hogy a félidő hajrájában Garab triplájával, egy 19-4-es rohammal megfordították az állást, és 1 pontos vezetéssel térhettek pihenőre.

A 3. negyed közepéig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek. Ekkor kezdett érződni a létszámhiány, jött egy hullámvölgy, a körmendiek egy 8-0-lal megugrottak, és 5 ponttal vezettek a 4. negyed előtt. A szakasz hajrájában Vitya tartotta versenyben csapatunkat.

A befejező negyed az ő duplájával indult, feljöttek 3 pontra a srácok. Erre azonban egy 12-2-vel felelve 10 pont fölötti előnyt szereztek a hazaiak és ezzel eldöntötték a meccset a maguk javára. A srácoknak becsületükre legyen mondva, nem estek szét, egy Polgárdy Ádi vezette 8-1-gyel még átmenetileg 10 ponton belülre kerültek. Végül 11 pont különbségű hazai siker született. Vitya 30 pontos, 19 lepattanós dupla-duplája dicséretes.